تبلیغات
برق ساختمان - مطالب آذر 1392
 
برق ساختمان
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : حامد خسروی


تلگرام : bargh_e_sakhteman

عضویت در گروه تلگرام برقکــاران

تلگرام گروه بزرگ برقکاران ساختمان


عضویت در کانال برق ساختمان


کانال تلگرام برق ساختمان

دوستان عزیز نقشه ی سیم کشی و نصب پروژکتورها و در واقع انواع روشنایی های خیاری و گازی را آماده کرده ام. توجه کنید که این نقشه به صورت کلی شامل پروژکتورها خواهد بود. هنگام خرید,  پروژکتورها به صورت آماده و سیم کشی شده تحویل نمی گردند و باید ترانس و استارت را جا زده و خودتان سیم کشی نمائید.


توضیحات نقشه:
سیم فاز مستقیما وارد یکی از پیچ های ترانس شده و از پیچ دیگر ترانس یک سیم به  کنتاکت B  استارت وارد می شود.
سیم نول اصلی و نول لامپ با هم یکی شده و یک نول هم به کنتاکت N استارت وصل می شود. و در نهایت یک سیم از کنتاکت LP به سیم دیگر لامپ وصل می شود:
                                                     نقشه سیم کشی و نصب پروژکتورها یا نورافکن هاموضوعات مرتبطنوع مطلب : آموزش سیم کشی، 
برچسب ها : نقشه، برق، پروژکتور، نورافکن، لامپ، خیاری، گازی،
یکشنبه 17 آذر 1392 :: نویسنده : حامد خسروی
تعدادی از دوستان خواسته بودند که بنده مراحل سیم کشی ساختمان را از کنده کاری ها تا نصبیات توضیح دهم و تصمیم گرفتم این پست را به این موضوع اختصاص دهم.

سیم کشی کامل یک ساختمان دارای مراحل متعددی می باشد که هر مرحله از کار طی زمان خاصی انجام می شود بدین معنی که شما نمی توانید تمام مراحل را در یک زمان و پشت سرهم انجام دهید زیرا باید شرایط برای ادامه کار شما آماده باشد. در زیر مراحل برق کشی را خواهم شمرد و توضیحاتی در رابطه با هر کدام خواهم داد: لطفا برای دیدن مقاله روی ادامه مطلب کلیک کنید:ادامه مطلب


موضوعات مرتبطنوع مطلب : آموزش سیم کشی، 
برچسب ها : مراحل، سیم کشی، برق، ساختمان، لوله کشی، برق کشی، نصب،
نقشه راه پله ساختمان شماره 3 

توضیحات: پاگرد هر طبقه دارای دو روشنایی سقفی می باشد یکی برای ورودی آپارتمان و آسانسور که سنسوری می باشد و دیگری قسمت راه پله که بوسیله تایمر کنترل می شود. لطفا برای درک بهتر نقشه مطالب پیشین را مطالعه فرمائید و همین طور از نقشه های سنسور چشمی و تایمر دیدن نمائید.نقشه سیم کشی برق راه پله ساختمان سه
                      
موضوعات مرتبطنوع مطلب : نقشه های برق ساختمان، 
برچسب ها : آموزش، سیم کشی، برق، ساختمان، نقشه، نقشه کشی، برق کشی،
یکی دوستان سوال کردن که هنگامی که فیوزها را قطع می کنیم هنوز برق در پریزها وجود دارد ولی لامپ ها روشن نمی شود؟در پاسخ باید بگویم که در هنگام نصب فیوزها به جای سیم فاز نول ها را به فیوزها داده اند و فاز ها مستقیم شده اند که این کار دقیقا خلاف استاندارهای سیم کشی می باشد. زیرا هنگام که فیوزها قطع شوند فقط نول ها از مدار خارج شده و فاز ها در مدار باقی می مانند. و به همین دلیل است که داخل پریزها برق (که در واقع تنها فاز است) داریم  و لامپ ها روشن نمی شوند(به دلیل قطعی نول توسط فیوزها)
و دلیل دیگر اینست که جعبه فیوز به طور صحیح نصب شده است و در کنتور برق ساختمان سیم های فاز و نول جابجا شده اند.


رفع مشکل:

 در ابتدا باید عرض کنم که اگر سرشته ایی از برق ندارید خواهشمندم اکیدا خودتان اقدام به این کار ننمائید و با یک برقکار در این زمینه صحبت کنید.
برای رفع این ایراد خطر آفرین بایستی سیم فاز اصلی که از کنتور به جعبه فیوز ساختمان رسیده است با سیم نول اصلی داخل فیوز اصلی آپارتمان جابجا شوند. ولی اگر متوجه شدید که فیوزبندی و سیم بندی فیوزها درست است این جابجایی باید در کنتور برق صورت گیرد.
شما باید در ابتدا سیم های اصلی داخل جعبه را یافته و آنها را دنبال کنید.

موضوعات مرتبطنوع مطلب : پاسخ به سوالات، 
برچسب ها : رفع، ایراد، مشکل، برق، سیم کشی، ساختمان، فیوز،
پنجشنبه 7 آذر 1392 :: نویسنده : حامد خسروی
دوستان این مطلب را به درخواست تعدادی از دوستان در رابطه با انواع کابل آیفون نوشته ام امیدوارم مفید واقع شود:

انواع کابل آیفون


کابل آیفون

کابل های آیفون را به طور کلی در برق ساختمان می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:کابل آیفون معمولی:

 این نوع از کابل ها که در سطح مقطع 0.4 و 0.6 موجود هستند جهت استفاده در سیم کشی آیفون های صوتی و همچنین ارتباط داخلی و گاها تلفن به کار می رود.


کابل آیفون فویل دار:

 این نوع از کابل ها نیز در سطح مقطع 0.4 و 0.6 موجود می باشد و اصولا برای سیم کشی آیفون های تصویری مورد استفاده قرار می گیرند و دلیل این امر آن است که در اینگونه کابل ها بدلیل پیچیده شدن یک لایه فویل روی سیم های مانع از بروز نویز در آیفون ها شده و تصویر و صدای مطلوبی به کاربر می دهد. البته از این نوع کابل نیز می توان در سیم کشی آیفون های صوتی در جهت کارایی بهتر و دوام بیشتر  نیز استفاده کرد.انواع کابل ها بر اساس تعداد زوج و روش های انتخاب کابل

کابل های آیفون به ترتیب در زوج های 3,2, 4,5 ,6 ,8 ,10 ,15 ,20 و بالاتر (البته به کابل های با زوج های بالاتر کابل های مخابراتی می گویند) موجود می باشند.  در واقع برای انتخاب کابل آیفون مناسب به اطلاعات زیر نیازمندیم:
 تعداد طبقات, روش لوله گذاری, نوع آیفون
اگر سیستم لوله گذاری واحد به واحد باشد* برای انتخاب تعداد زوج های یک کابل آیفون در ابتدا باید بدانیم برای چند طبقه می خواهیم آیفون نصب کنیم. زیرا تعداد زوج های مورد نیاز از بالا به پایین افزایش می یابد.البته  برآورد تعداد زوج های مورد نیاز کار سختی نیست و می توان حداکثر زوج های مورد نیاز را محاسبه کرد و یک کابل با همان تعداد زوج برای تمام واحدها انتخاب نمود. 
اگر لوله گذاری به روش جدا از هم و از طریق باکس طبقاتی به باکس اصلی همکف منتهی شده باشد( یک روش کاملا استاندارد و مطمئن برای سیم کشی)
کار بسیار راحت خواهد شد و بسته به نوع آیفون کابل را برای گوشی ها انتخاب کرد و یک کابل هم از باکس به پنل جلوی درب انتقال داد. در این روش کابل واحدها و پنل به راحتی درون باکس اصلی سیم بندی شده و سوئیچر ها و منبع تغذیه نیز درون آن قرار می گیرد. 


شرکت های تولید کننده:

شرکت های مختلفی کابل ها و سیم ها را تولید می کنند مانند : کرمان , خراسان , مغان , صبا و غیره که در این بین سیم و کابل مغان و خراسان جزء با کیفیت ترین ها می باشند.پی نوشت:
* این روش استانداردی برای سیم کشی نیست زیرا سیم بندی سیم های آیفون یک واحد آپارتمانی در واحدی دیگر انجام می شود و بعد ها در صورت خرابی آیفون یکی از طبقات باید برای رفع آن به واحدهای دیگر مراجعه کرد و همچنین مکان مناسبی برای جمع کردن سیم ها وجود ندارد.منبع: اختصاصی برق ساختمانموضوعات مرتبطنوع مطلب : پاسخ به سوالات، آیفون صوتی، آیفون تصویری، 
برچسب ها : انواع، سیم، آیفون، تصویری، صوتی، فویل دار،
دوستان عزیز این هم نقشه کلیدها و روشنایی های ساختمان شماره 3 طبق مطالب پیشین

1 - در این نقشه دو عدد هالوژن در قسمت راهروی اتاق خواب و سرویس جهت روشنایی و زیبایی ان قسمت تعبیه شده است.
2 - هالوژن های قسمت آشپزخانه دارای یک کلید دوپل  که یک پل برای 6 هالوژن کناری و یک پل هم هالوژن و سط.
3 - برآورد تعداد روشنایی ها به تناسب بزرگی واحد آپارتمانی مورد نظر انجام شده است.


نقشه سیم کشی برق کلیدهای ساختمان شماره سهموضوعات مرتبطنوع مطلب : نقشه های برق ساختمان، 
برچسب ها : آموزش، سیم کشی، برق، برقکاری، نقشه، نقشه کشی، ساختمان،

مقاله ایی که از نظر می گذرانید درباره انواع لامپ ها و کابردشان می باشد البته این مقاله یک مطلب تکمیلی هم دارد که درباره لامپ های نسل جدید (که مقدمه ایی بر ان در این مقاله آمده است) می باشد و در پست های آتی تقدیم خواهم کرد. این مقاله به درخواست برخی از دوستان تهیه شده است.


لامپ التهابیلامپ رشته‌ای با رشته تنگستن پیچیده شده، در سال ۱۹۲۰ میلادی به بازار آمد. گاهی اوقات این لامپ با لامپ رشته کربنی که در ۱۸۹۰ معرفی شد اشتباه گرفته می‌شود. علاوه بر لامپ حبابی معمولی شامل انواع متنوعی مانند لامپ‌های کم توان و ولتاژ پایین نیز می‌شود که کاربرد زیادی داشته‌اند اما هم اکنون به صورت عمده با ال‌ئی‌دی‌ها جایگزین شده‌اند.
بعضی از کشورها رغبت زیادی به جایگزینی بعضی از انواع این لامپ‌ها نشان داده‌اند، مانند برنامه جایگزینی لامپ‌های رشته‌ای رایج در استرالیا تا سال ۲۰۱۰، چون این لامپ‌ها از لحاظ بازده تبدیل الکتریسیته مقرون به صرفه نیستند. کمتر از ۳٪ انرژی دریافتی به نور تبدیل می‌شود. تقریباً تمام انرژی دریافتی به گرما تبدیل می‌شود که باعت گرمی هوا می‌گردد و باید توسط تهویه‌های مطبوع یا هواکش‌ها از ساختمان دفع شود که اغلب باعث اتلاف بیشتر انرژی می‌شود. در بعضی مناطق تاریک و سرد که به گرما و نور نیاز دارند گرمای تولید شدهٔ ناخواسته، ممکن است دارای ارزش باشد.


به دلیل طولانی بودن مطلب برای دیدن ادامه مقاله به ادامه مطلب بروید:

ادامه مطلب


موضوعات مرتبطنوع مطلب : مفاهیم برق، 
برچسب ها : انواع، لامپ، ال ای دی، هالوژن، ساختمان، سانفار، ها،
دوستان نقشه پریزهای ساختمان شماره 3 آماده شده است که بدین شکل می باشد:
همکاران عزیز توجه کنید که بدلیل بزرگی واحد آپارتمانی باید به گونه ایی عمل کنیم که با کمبود پریز مواجه نشویم و قبل از انجام هرکاری خانه را تکمیل شده در نظر بگیریم و ببینیم کجای واحد آپارتمانی به پریزهای مختلف نیازمند است. این نقشه می تواند یکی از ده ها طراحی ممکن باشد و شما می توانید با توجه به سیلقه خود و استانداردهای موجود نقشه مورد نظر خود را طراحی نمائید.نقشه سیم کشی برق پریزهای ساختمان سه
                          
موضوعات مرتبطنوع مطلب : نقشه های برق ساختمان، 
برچسب ها : آموزش، برق، سیم کشی، برقکاری، نقشه کشی، ساختمان، برق کاری،


همکاری با ما
گروه برق ساختمان آماده همکاری در پروژه های ساختمانی می باشد.انجام پروژه های برق ساختمان با بهترین کیفیت تخصص ماست.
همراه: 09213531204کانال برق ساختمان

کانال تلگرام آموزش برق ساختمان

آموزش سیم کشی خانگی


آموزش جامع سیم کشی برق ساختمان

دانلود نرم افزار اتوکد الکتریکال
 
 
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...