تبلیغات
برق ساختمان - مطالب مرداد 1392
 
برق ساختمان
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : حامد خسروی


تلگرام : bargh_e_sakhteman

عضویت در گروه تلگرام برقکــاران

تلگرام گروه بزرگ برقکاران ساختمان


عضویت در کانال برق ساختمان


کانال تلگرام برق ساختمان

سه شنبه 15 مرداد 1392 :: نویسنده : حامد خسروی
سلام دوستان امیدوارم که تا اینجای کار مطالب و نقشه ها برایتان مفید بوده باشد. پس از تکمیل نقشه شماره 1 ( برای مطالعه نقشه های پیشین به موضوعات مطالب و بخش های نقشه های برق ساختمان و آموزش سیم کشی مراجعه کنید)حال نوبت به نقشه زیر می رسد که یک واحد آپارتمان به همراه راه پله مربوطه می باشد. این نقشه سادگی خاص خود را دارد و می توانیم نقشه برق خود را کمی راحتتر بروی آن طراحی کنیم. سعی کنید تا پست بعدی که نقشه روشنایی ها را بروی ان اجرا می کنم شما نیز دست به کار شوید و نقشه روشنایی های آن را نزد خود بکشید و سپس با مقایسه به نتایج مطلوب برسید.

نقشه سیم کشی برق ساختمان دو
موضوعات مرتبطنوع مطلب : نقشه های برق ساختمان، 
برچسب ها : آموزش، نقشه کشی، برق، ساختمان، نقشه، سیم کشی، برقکاری،
شنبه 12 مرداد 1392 :: نویسنده : حامد خسروی
دوستان عزیز مقاله زیر در خصوص سیستم های اعلان حریق به شما تقدیم می شود.
 
سیستم های اعلام حریق بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:


                                                                     


برای مطالعه این مقاله به ادامه مطلب بروید:

ادامه مطلب


موضوعات مرتبطنوع مطلب : سیستم اعلان حریق، 
برچسب ها : آموزش، برق، ساختمان، اعلان، حریق، اعلام، سیستم،
دوستان در این پست نقشه پریزهای ساختمان شماره 1 را کشیده ایم. برای درک بهتر این مطالب به موضوعات مطالب و بخش آموزش سیم کشی مراجعه نمائید.


توضیحات: 

دوستان از پس نقشه کم کم به سمت نقشه های اصولی پیش می روند اگر به مطالب پیشین توجه کرده باشید این مطالب را به راحتی درک خواهید کرد.

DP : نشانه ی جعبه فیوز در نقشه های برق ساختمان می باشد. برای هر واحد ساختمانی شماره همان واحد جلوی DP قرار می گیرد و شماره فیوز مربوطه با پس از یک خط تیره نوشته می شود برای مثال در نقشه ی زیر DP1-4 خط فیوز پریزهای آشپزخانه را برای واحد1 مشخص می کند.

TB : نشانه تابلوی تقسیم تلفن ها که در راه پله قرار می گیرد می باشد. سیم های تلفن هر واحد وارد TB شده و از آنجا به باکس اصلی که در همکف می باشد منتقل می شوند.

SP : نشانه باکس تقسیم آنتن ها که آن نیز در طبقات مختلف آپارتمان قرار می گیرند می باشد. نقشه برق پریزها تلفن و آنتن ساختمان یک
موضوعات مرتبطنوع مطلب : نقشه های برق ساختمان، 
برچسب ها : آموزش، نقشه کشی، برق، ساختمان، سیم کشی، نقشه، تلفن،
دوستان در پست پیشین نقشه کلی خانه شماره یک را مشاهده کردید و در این پست نقشه روشنایی ها و کلیدهای مربوطه را ملاحظه می کنید.
لازم به توضیح است که این طراحی کلیدها و روشنایی های این نقشه به صورت ساده و سنتی انجام شده است و قصد دارم در پست آتی نقشه دیگری از روشنایی ها و کلیدهای این خانه تهیه کنم که با این نقشه تفاوتی چشم گیر خواهد داشت. شما می توانید این دو نقشه را با هم مقایسه کرده و سیستم های گوناگون سیم کشی ساختمان مطلع شوید.

نقشه برق ساختمان یک- روشنایی و کلیدهاموضوعات مرتبطنوع مطلب : نقشه های برق ساختمان، 
برچسب ها : آموزش، نقشه، نقشه کشی، برق، ساختمان، سیم کشی، برقکاری،
جمعه 4 مرداد 1392 :: نویسنده : حامد خسروی
سلام دوستان عزیز. تا به اینجا و در پست های پیشین به آموزش های لازم جهت سیم کشی و نقشه های یک خانه به طور ابتدایی پرداخته ایم که در قسمت موضوعات وبلاگ یعنی آموزش سیم کشی موجود می باشند و از این پس قصد این را داریم که بروی نقشه های متفاوتی کار کنیم.این نقشه ها را در موضوعی جدید (نقشه های برق ساختمان) ثبت خواهیم کرد تا دسترسی به آنها راحتتر باشد.
در این پست ابتدا نقشه یک واحد ساختمانی را قرار داده ام که شما هم می توانید در کشیدن نقشه برق آن خودآزمایی کنید. در پست های بعد به صورت قدم به قدم نقشه برق این پلان را خواهیم کشید.نقشه برق ساختمان شماره یکموضوعات مرتبطنوع مطلب : نقشه های برق ساختمان، 
برچسب ها : آموزش، نقشه، برق، ساختمان، نقشه کشی، نقشه ها، اصول،
پنجشنبه 3 مرداد 1392 :: نویسنده : حامد خسروی
دوست عزیزی به این مشکل برخورده اند که فیوز خط اتاق خواب به صورت ناگهانی قطع شده است و هنگامی که فیوز را دوباره بالا می زنند بازهم قطع می شود.
این مشکل که به اتصالی در برق معروف است یکی از ایرادات عمده برق خانگی می باشد ولی ابتدا باید مطمئن شوید که پریدن فیوز به دلیل اتصالی می باشد و برای این کار فیوز مربوطه را از مدار خارج کرده و آن را تست کنید و از عمل کرد صحیح آن مطمئن شوید. اگر فیوز معیوب بود آن را با یک فیوز مشابه (هم آمپر) جایگزین کرده و دوباره آن را امتحان کنید شاید مشکل شما به دلیل خرابی فیوز بوده باشد.
 

روش یافتن اتصالی:

1 - ابتدا اگر وسیله ایی به پریزها وصل است را از آنها جدا نمایید شاید دوشاخه ی دستگاه یا خود دستگاهی که به پریزها وصل است دچار ایراد داخلی و مسبب بروز اتصالی در مدار مربوطه شده است. پس از این کار دوباره فیوز را چک کنید.

2 - کلید روشنایی ها را خاموش کرده ( معمولا کلیدها رو به بالا خاموش می باشند) و دوباره فیوز را بالا بزنید اگر فیوز بالا ماند اتصالی از طرف روشنایی ها می باشد.سرپیچ ها و لامپ ها چک کنید و ببینید که کدام سرپیچ دچار اتصال شده باشد. گاهی سیم هایی که وارد یک سرپیچ می شود می توانند در داخل سرپیچ به یک دیگر برخورده کرده و باعث اتصالی شوند. سرپیچ مربوطه را تعویض کنید. همچنین دیواری ها را نیز چک کنید در بسیاری از موارد مشاهده شده است که دو سیم برای دیواری ها کشیده شده است ولی روشنایی نصب نکرده اند آن دو سیم را چک کرده و از عدم اتصال آنها به یکدیگر مطمئن شوید.

3 - تمامی پریزهای خط مربوطه را چک کنید و ببینید که آیا پریزی دچار اتصالی نشده باشد. گاهی به مرور زمان سیم های داخل پریزها از پیچ هایشان جدا می شوند و به یکدیگر برخورد می کنند. پریزها را یک به یک چک کرده از سیم بندی صحیح آنها مطمئن شوید و خط مربوطه را تا جعبه فیوز چک نمائید.

اگر موارد فوق را به طور صحیح انجام دهید نقطه اتصالی را خواهید یافت.


موضوعات مرتبطنوع مطلب : پاسخ به سوالات، 
برچسب ها : آموزش، برق، ساختمان، رفع، اتصالی، مشکل، ایراد، ایرادات، مشکلات، اتصالی برق، خرابی، فیوز، مشکل در فیوز، سیم کشی،


همکاری با ما
گروه برق ساختمان آماده همکاری در پروژه های ساختمانی می باشد.انجام پروژه های برق ساختمان با بهترین کیفیت تخصص ماست.
همراه: 09213531204کانال برق ساختمان

کانال تلگرام آموزش برق ساختمان

آموزش سیم کشی خانگی


آموزش جامع سیم کشی برق ساختمان

دانلود نرم افزار اتوکد الکتریکال
 
 
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...